Класика за Фиорентина, Евертън също громи в Лига Европа

Фиорентина победи Гингам с класическото 3:0 в среща от груповата фаза на Лига Европа. Хуан Мануел Варгас откри резултата в 34-ата минута, а след почивката паднаха и останалите две попадения, дело на Куадрадо в 67-ата и Бернардески в 88-ата минута. Така "виолетовите" спечелиха първите си три точки в турнира.

В същото време Евертън постигна успех с 4:1 над Волфсбург. След четвърт час игра Диего Беналис си отбеляза автогол, а в 45-ата минута Колмън удвои преднината на "карамелите". В 47-ата минута реферът отсъди дузпа, която Лейтън Бейнс превърна в гол. В края на мача Миралас вкара четвърти гол за англичаните, а в добавеното време Родригес вкара почетното попадение за немския тим, с което бе оформен и крайния резултат.