ПСВ стартира с победа в Лига Европа, Залцбург и Селтик поделиха по точка

Залцбург и Селтик не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от груповата фаза на Лига Европа. Българският играч на "детелините" се появи като резерва 15 минути преди края, но не успя да помогне на отбора да стигне до пълен успех в този мач.

Мубарак Уакасо даде аванс на гостите с гол в 14-ата минута, но Алан изравни в 36-ата. Браун отново вкара за Селтик в 60-ата минута, но Сориано сложи точка на спора с гол в 78-ата минута.

В същото време ПСВ Айндховен започна с победа участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. Възпитаниците на Филип Коку победиха с минималното 1:0 Ещорил в мач от група "Е“ на надпреварата. Единственото попадение отбеляза Люк де Йонг, след като бе точен от дузпа в 26-ата минута на мача.