Ивайло Петев се закани на Тотнъм

Старши-треньорът на АЕЛ Лимасол Ивайло Петев предупреди Тотнъм да не се надява на лесен мач в Кипър. Отборът на Маурисио Почетино започва европейската си кампания от средиземноморския остров в четвъртък и ще се опита за четвърта поредна година да участва в груповата фаза на Лига Европа. Според повечето специалисти, Тотнъм е явен фаворит да продължи напред, но наставникът на кипърския отбор не споделя това мнение.

АЕЛ участваше в квалификациите в Шампионска лига срещу Зенит и в първата среща постигна победа с 1:0. Реваншът в Русия премина много драматично. Петербургци победиха с 3:0, но последните две попадения паднаха в 88-та и в допълнителното време на мача.

Петев е убеден, че отборът му ще покаже същия футбол, както го направи срещу сочения за фаворит руски отбор.

"Вярвам, че 21 август ще е много добър ден за АЕЛ. Вярваме в себе си и това е от жизнено важно значение за отбора. Успяхме да победим отбор като Зенит в предишния ни мач в Европа и след това нямахме късмет, защото повече от 70 минути играхме с човек по-малко. Но това вече е зад нас и сега мислим за срещата с Тотнъм", заяви Петев.