Лион с победа, Севиля се дъни (видео)

Лион постигна успех в първия осминафинален мач от Лига Европа срещу чешкия Виктория Пилзен. Французите победиха с 4:1 като домакини и по този начин си увеличиха шансовете, за да продължат напред към следващата фаза. Резултатът бе открит от гостите още в третата минута, когато Ян Коварик намери Томаш Хорава, който бе точен с глава. В 12-ата резултатът бе изравнен, след като при едно центриране от корнер на Арнолд Мвуемба, Геида Фофана  бе точен - 1:1. Александре Лаказет направи 2:1 в 53-ата минута. В 61-ата минута Малбранк  вкара трети гол за Лион. Крайното 4:1 бе оформено с гол отново на Фофана.

В същото време АЗ Алкмаар победи Анжи с 1:0. Точен в този мач бе Йохансон от дузпа след половин час игра. Севиля загуби от Бетис с 0:2. Баптистао в 14-ата и Севийя в 77-ата минути бяха точни за успеха на своя тим.