Валенсия с класика в София (видео)

Лудогорец загуби от Валенсия с 0:3 в първа среща от 1/8-финалите в турнира Лига Европа. "Прилепите" откриха резултата след само пет минути игра, когато  Антонио Бараган бе точен изстрел по земя от 20 метра. В 25-ата минута реферът отсъди дузпа за българските шампиони за нарушение на Кейта в наказателното поле на гостите. Освен това футболистът на Валенсия бе изгонен, а зад топката застана Безяк, който обаче не успя да се разпише от бялата точка. Пет минути по-късно Мисиджан нацели гредата и също не успя да вкара изравнително попадение.

В 33-ата минута Алкасер даде страхотен пас към Картабия, който с прекрасно изпълнение с воле вкара за 2:0. Третото попадение падна в 59-ата минута, когато Сендерос засече центриране от корнер и по този начин наказа грешка на отбраната в зелено. Десет минути преди края Кишада също получи червен картон за удар без топка и двата тима доиграха мач с по десет души на терена. Така Валенсия до голяма степен обезсмисли реванша.

ПЛАМЕН ПЕНКОВ, пратеник на Futbol-tv на стадион "Васил Левски"