Всички пътища водят към София, след победа на Лудогорец в Рим (видео)

Лудогорец победи Лацио с 1:0 на "Олимпико" в среща от 1/16-финалите на Лига Европа. В 9-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на българите за игра с ръка на Лорик Цана, въпреки че бе прибрана до тялото. Светослав Дяков пропусна от бялата точка. Българите бяха близо до гол в 35-ата минута, след като Марселиньо отправи топовен изстрел от 23-24 метра, но топката срещна напречната греда. Попадение все пак падна в последната минута на първата част.

Роман Безяк отбеляза след силен удар отдалеч, чрез който опъна мрежата зад стража Бериша. В 50-ата минута главният рефер отсъди дузпа и за домакините. Зад топката застана Андерсон, който би в ъгъла, но Влади Стоянов показа класа и спаси. В 54-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Дяков получи втори жълт картон. В 72-ата минута Каванда изрита в главата Йордан Минев и получи директен червен картон. В 77-ата минута Лацио бе близо до гол, но Фабио Ешпиньо изчисти от голлинията с глава. Така Лудогорец взе добър резултат преди реванша в София.