Тотнъм с победа, Лацио с равен

Тотнъм записа нов успех в група К на Лига Европа. Шпорите" биха Анжи с 4:1 в последен мач от груповата фаза. Лондончани спечелиха по безапелационен начин борбата с шест поредни победи от 6 изиграни мача в групата.

Роберто Солдадо днес се разписа на два пъти (7, 16) и осигури комфортен аванс на домакините. Евертон (44) върна един гол за руснаците, а немският национал Люис Холтби добави още едно попадение в 54-ата минута за 3:1. В 70-ата минута Солдадо оформи своя хеттрик от дузпа - 4:1.

В същото време отборите на Лацио и Трабзонспор завършиха 0:0 в мач от турнира Лига Европа. Двубоят бе от последния кръг в група  J" на турнира Лига Европа. Тимовете спориха за първото място в крайното класиране в групата. Двата отбора изиграха равностоен мач без сериозни опасности пред двете врати. И двата тима продължават в следващата фаза на състезанието.