Валенсия се класира за следващата фаза след труден успех

Валенсия постигна труден успех над Санкт Гален като гост с 3:2. Благодарение на тази победа "прилепите" се класират за 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Пабло Пиати даде аванс на Валенсия с попадение в 31-ата минута, а преди това Серхио Каналес удари гредата след удар от фаул. Швейцарците обаче изравниха след едно центриране от корнер, при което Родригес игра с глава, а Монтадон продължи топката към свободния Бесъл, който бе точен.

В 56-ата минута играчите на Валенсия получиха правото да изпълнят дузпа, а за нарушението си Монтадон бе изгонен и Санкт Гален остана с човек по-малко. Все пак вратарят Лопар спаси удара на Жонас и запази интригата. В 66-ата минута домакините дори излязоха напред в резултата. Каранович се измъкна срещу Гуаита и го преодоля, а след това реализира  за своя тим.

Малко след това Пощига удари гредата. В 76-ата минута Пиати успя да изравни, а в 87-ата Каналес донесе успеха за своя тим след силен удар от далечно разстояние.