Лудогорец с исторически успех срещу ПСВ (видео)

Лудогорец записа може би най-големия успех в своята история, побеждавайки като гост ПСВ Айндховен с 2:0 в първи мач от груповата фаза на Лига Европа. Първата част бе доста равностойна, като двата тима си размениха по едно голово положение. За българите близо до попадение бе Марселиньо, който още в 2-ата минута стреля от добра позиция, но прати топката близо до гредата.

След час игра българските шампиони поведоха в резултата. Вратарят на ПСВ пресече дълъг пас към Мисиджан, но не изчисти добре и топката попадна у Безяк, който с едно докосване прехвърли стража и кълбото спря в мрежата - 0:1. В 74-ата минута Лудогорец вкара втори гол. Мисиджан стреля силно и топката срещна гредата, но се върна при фланговият състезател на "орлите", който при добавката бе безкомпромисен и смълча публиката на "Филипс стейдиъм" - 0:2. До края на срещата домакините на няколко пъти бяха много близо до почетен гол, но късметът и добрите намеси на Владо Стоянов предотвратиха попадение.