Пожар прекрати среща от Лига Европа (видео)

Срещата от плейофния квалификационен кръг на Лига Европа между отборите на АЗ Алкмаар и Атромитос беше прекъсната в 63-ата минута. Причината за това бе пожар, който се разрази на четвъртия етаж на стадиона в Алкмаар. Зрителите веднага бяха евакуирани, а двубоят беше прекъснат при резултат 1:0 за гостите от Гърция.

Във 2-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Маркус Хенриксен, а Димитриос Пападопулос вкара гола за Атромитос в 53-ата минута. АЗ Алкмаар спечели първата среща с 3:1 и днешният мач се развиваше доста интересно. До този момент все още няма яснота дали срещата ще бъде доиграна тази вечер. В момента тече дискусия между представители на двата клуба и УЕФА.