Слован напред в ЛЕ, Удинезе чака жребий (видео)

Слован Либерец се класира за груповата фаза на турнира Лига Европа, след като днес в реванш от плейофите за влизане в групите на надпреварата направи равенство - 1:1 с Удинезе. Първият двубой между двата отбора се игра в Италия приключи при резултат 3:1 в полза на тима, воден от Ярослав Силхави.

В днешната среща чешкият отбор поведе с попадение на Дзон Деларж. В 23-тата минута конгоанецът се възползва от грешка в отбраната на "фриуланите" и се разписа за 1:0. Няколко минути преди края на първото полувреме съставът на Франческо Гуидолин изравни чрез попадение на Андреа Ладзари.

Двадесет минути преди края на редовното време Роберто Перейра получи втори жълт картон и беше изгонен. Удинезе вероятно ще трябва да се съсредоточи върху представянето си в Серия А, но за "бяло-черните" остава надеждата, че може да заемат мястото на Фенербахче след утрешния жребий.