Спартак няма да играе в ЛЕ, Рубин ще представя Русия (видео)

Спартак Москва отпадна от турнира Лига Европа. Руснаците допуснаха домакинска загуба с 2:4 от швейцарския Санкт Гален, а първата среща между двата тима преди седмица беше завършила при резултата 1:1.

В днешния двубой Араз Йозбилиз даде аванс на Спартак още в 1-ата минута на мача. В 17-ата минута Горан Каранович изравни, а в 32-ата изведе Санкт Гален напред в резултата. Четири минути по-късно Роберто Родригес вкара трети гол за гостите.

Седем минути преди края на мача Юра Мовсисян върна едно попадение за московчани с красив удар от 20 метра. В 88-ата минута Деян Янятович гарантира на тима си участие в груповата фаза с попадение при контраатака и пробив отдясно.

В същото време стана ясно, че Рубин Казан ще представя Русия в груповата фаза, след като очаквано отстрани норвежкия Молде. Тимът от Казан спечели реванша с 3:0, след като победи в първия мач с 2:0. Точни за Рубин днес бяха Александър Прудников, Роман Ерьоменко и Сердар Азмун.