Кубан продължава напред, Металург отпадна от ЛЕ (видео)

Кубан Краснодар постигна втора победа над шотландския Мадъруел в среща-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа. Този път успехът за Кубан бе минимален и дойде след автогол на защитника Макманъс в 50-ата минута. Така Кубан се класира за плейофите за влизане в груповата фаза след общ резултат - 3:0. Ивелин Попов отпадна от групата за мача, тъй като има лека травма. В първата среща между двата тима той вкара и двете попадения за своя тим.

В друга среща, играна по същото време, Металург Донецк победи албанския Кукеши с 1:0, но тимът от Украйна отпадна в третия предварителен кръг на Лига Европа. В първия мач в Албания Кукеши се беше наложил с 2:0. Днес единственото и победно попадение реализира Велизар Димитров. Бившият играч на ЦСКА бе един от най-добрите играчи на терена и вкара доста красив гол с удар от границата на наказателното поле в 28-та минута. За негова жалост този гол не бе достатъчен и Металург отпада от надпреварата.