Жрински Мостар и Ботев Пловдив оставиха интригата за реванша (видео)

Жрински Мостар и Ботев Пловдив не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в първи мач от втория предварителен кръг от турнира на Лига Европа. В 21-ата минута Семеунович се възползва от центриране отляво на свой съотборник и с глава заби топката в мрежата на гостите, като за това попадение вина има стражът на пловдивчани Стаховяк, който не се намеси добре.

В 48-ата минута резервата Ромарио (в ляво на снимката) изравни резултата. Той бе изведен в добра позиция от Мариян Огнянов и с хубав удар преодоля стража на Жрински, оформяйки крайното 1:1. В края на мача Ромарио бе много близо да донесе успеха на своя тим, но негов силен удар попадна в гредата. Така интригата остава за реванша, който ще се играе в гр. Бургас.