Челси се справи с Базел и се класира на финал в Лига Европа (видео)

Челси се класира за финала на Лига Европа, след като победи с 3:1 Базел в реванша от полуфиналите на турнира на своя "Стамфорд Бридж". По този начин - с общ резултат 5:2 тимът на Рафаел Бенитес елиминира швейцарците. Гостите успяха да поведат в резултата точно в края на полувремето чрез звездата си Салах. Щокер го изведе зад защитата и Салах нанесе перфектен фалцов удар в далечния ъгъл покрай Петер Чех. Челси обаче ,за малко повече от десет минути след почивката, вкара три бързи гола.

Първо Фернандо Торес изравни с добавка отблизо в 50-ата минута. две минути по-късно Виктор Моузес изведе "сините" напред също с удар отблизо. В 59-та минута Давид Луис вкара зрелищен гол с много силен удар от дистанция, като прати топката до сглобката на гредите - 3:1.

Така на финала Челси ще спори с Бенфика. Срещата е на стадион "Амстердам Арена" на 15 май.