Челси с единия крак на финал в ЛЕ (видео)

Европейският клубен шампион Челси победи като гост Базел с 2:1 на стадион "Санкт Якоб" в Базел, в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа. Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез рикошет в главата на Виктор Моузес. Нападателят засече топката след центриране от ъглов удар на Франк Лампард - 1:0. В 48-ата минута Щокер удари греда за Базел, а в 53-ата минута същото стори и Фернандо Торес за Челси.

В края на мача бе доста интересно, като тогава паднаха две попадения. В 87-ата минута Фабиан Шаер изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Валентин Щокер - 1:1. В добавеното време на мача Рамиреш спечели малко спорно нарушение пред наказателното поле и Давид Луис стреля във вратарския ъгъл, а Зомер не реагира добре и допусна топката да мине между ръцете му в мрежата за крайното 2:1.