Фенербахче изхвърли Лацио от Лига Европа (видео)

Фенербахче се класира за полуфиналите в Лига Европа след равенство - 1:1 срещу Лацио на празния "Стадио Олимпико". В първата среща турският тим спечели с 2:0 и по този начин елиминира "орлите" с общ резултат 3:1.

Римляните бяха доста активни и могат да съжаляват, че не се поздравиха с успех в днешната среща. В началните минути Кандрева опита на два пъти да затрудни турския страж, но безуспешно. Най-доброто положение за Лацио бе в края на първото полувреме, когато Едерсон бе изведен добре и той опита диагонален удар, който обаче попадна в ръцете на вратаря.

След час игра Лацио все пак откри резултата. Кандрева центрира и Лулич с глава засече топката във вратата на "фенерите" - 1:0. Само 13 минути по-късно Фенербахче изравни. Каут и Уебо комбинираха, а топката стигна до Еркин, който с мощен удар не остави шанс на Маркети за крайното 1:1.