Фенерите осветиха пътя си към Рим (видео)

Фенербахче постигна важна победа с 2:0 над гостуващия Лацио в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. По този начин "фенерите" имат добра преднина преди реванша в Рим. И двете попадения паднаха в края на двубоя. Турският тим победи заслужено, тъй като създаде повече положения, а освен това уцели греда след удари на Топал през първата част и на Мейрелеш след почивката.

в 48-ата минута Еди Онази получи втори жълт картон и по този начин остава тима си с човек по-малко на терена. Пиер Уебо изведе домакините напред от дузпа в 78-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Раду в наказателното поле. В последната 90-ата минута Дирк Каут удвои резултата. Пряк свободен удар изпълнен от Еркин затрудни стража на Лацио - Маркети, който изпусна топката и тя попадна у бившия играч на Ливърпул, който от непосредствена близост реализира за крайното 2:0.