Бенфика с добра преднина преди реванша с Нюкасъл (видео)

Бенфика направи огромна крачка към класирането на 1/2-финалите в Лига Европа. "Oрлите" от Лисабон победиха с 3:1 Нюкасъл Юнайтед на своя стадион "Ещадио Луж" в първия двубой между двата тима. "Свраките" започнаха по-добре срещата и дори поведоха след 12 минути игра. Марво намери отлично Папис Сисе в наказателното поле, за когото не бе проблем само да отклони топката във вратата - 0:1. Домакините изравниха в 25-ата минута чрез Родриго, който бе точен след добавка.  Крул направи фантастично спасяване на удар на Кардозо, но след това Родриго реализира - 1:1.

През второто полувреме лисабонци обърнаха резултата в своя полза с попадения на Лима и Кардозо, съответно в 65-ата и 70-ата минути. При първия гол вина има Давиде Сантон, който върна топката към Тим Крул, но пасът му бе пресечен от резерва Лима, който бе точен за 2:1. Малко по-късно Тейлър игра с ръка в наказателно поле и реферът отсъди дузпа за Бенфика, която бе реализирана от Оскар Кардозо - 3:1.