Изненада в Неапол - Виктория Пилзен с класика срещу Наполи (видео)

Лидерът в чешкия шампионат Виктория Пилзен продължи с отличното си представяне в турнира Лига Европа. Играчите на Павел Врба изненадаха неприятно Наполи и го победиха като гости с класическото 3:0 в първия мач от 1/16-финала между двата тима. В началните минути неаполитанци бяха близо до гола, но Горан Пандев и Кавани не успяха да се разпишат от добри позиции.

В 28-ата минута Ян Коварик открадна топката от Маджо, спринтира по крилото и намери Владимир Дарида, който с много силен шут по диагонала разстреля Де Санктис - 0:1. След почивката Козачик отрази опасен удар на Хамшик в 53-ата минута. В 79-ата минута Коварник центрира от фаул, а Франтишек Райторал се справи с бранителите на домакините и прехвърли вратаря за 0:2.

Крахът за Наполи бе пълен в добавеното време на срещата, когато резервата Станислав Тецл заби трети гол във вратата на италианците сред хубав пас на Фило и оформи крайния резултат. По този начин Виктория почти си гарантира място в следващата фаза на турнира.