Лацио с разгромна победа и първо място в групата

Лацио постигна впечатляваща разгромна победа с 4:1 като гост на Марибор и по този начин спечели първото място в своята Група "J" на Лига Европа с актив от 12 точки. В същото време Тотнъм се пребори за второто място след успех с 3:1 срещу третия Панатинайкос, за което Futbol-tv Вече информира читателите си.

До почивката "орлите" вече имаха преднина от три гола, а през втората част двата тима си размениха по едно попадение. Либор Козак откри резултата в 16-ата минута, а Стефан Раду покачи на 2:0 в 32-ата. Серджо Флокари направи резултата класически в 38-ата, а освен това той бе точен и в 51-ата минута за 4:0. Почетният гол за домакините вкара Таварес в 84-ата минута.

Лацио има актив от 12 точки и завършва като победител в групата, Марибор финишира последен с 4 точки.