Тотнъм с труден успех над Панатинайкос и продължава напред

Тотнъм победи Панатинайкос с 3:1 на "Уайт Харт Лейн" и продължава в следващата фаза на Лига Европа. Англичаните завършват на втора позиция в Група "J", а Лацио финишира на първо място и също е на 1/16 финал, докато Марибор и Панатинайкос отпадат от надпреварата.

Емануел Адебайор откри резултата след половин час игра. Клинт Демпси изведе голмайстора сам срещу вратаря и Адебайор не пропусна за 1:0. В 54-ата минута Зека с хубав удар с глава успя да изравни - 1:1. Последва лек натиск на гостите, които опитаха да стигнат до втори гол, но вместо това Тотнъм бе тимът, който отново поведе в резултата.

В 76-ата минута се стигна до центриране от пряк свободен удар, след което Клинт Демпси стреля с глава, топката попадна в горната греда и след това се удари в гърба на Карнезис и влетя във вратата за 2:1. В 83-ата минута Аарън Ленън изведе със страхотен пас Дефоу, който технично вкара за крайното 3:1.