Бордо спечели битката с Нюкасъл за първо място

Нюкасъл загуби гостуването си на Бордо с 0:2 и по този начин загуби битката за първото място в Група "D" на Лига Европа. "Свраките" финишират на второ място и също продължават напред в турнира. Френският тим напълно заслужено стигна до успеха, тъй като не остави и за миг съмнение кой е по-класният тим на терена.

Натискът на домакините даде резултат в 29-ата минута, когато Диабате се пребори с Перч и с глава откри резултата - 1:0. В 72-ата минута отново Диабате надбяга Уилямсън и за втори път прати топката в мрежата на гостите, оформяйки крайния резултат.

В другия мач от групата Маритимо победи Брюж с 2:1 и по този начин португалският тим финишира на третото място в крайното класиране в групата.