Атлетико изпусна първото място след загуба от Виктория Пилзен (видео)

Настоящият носител на трофея в Лига Европа Атлетико Мадрид загуби с 0:1 при гостуването си на Виктория Пилзен в последна среща от груповата фаза на турнира, а освен това сдаде първото място в своята група "В". Виктория излезе начело в класирането с актив от 13 точки, докато Атлетико ще чака по-тежък жребий като втори отбор с 12 пункта.

В 26-ата минута се стигна до центриране от корнер в наказателното поле на гостите, където Вацлав Прохазка с много силен удар от воле засече и прати топката в мрежата зад Серхио Асенхо, оформяйки крайния резултат.

След почивката "дюшекчиите" опитаха да упражнят натиск, но така и не успяха да поразят целта. В края на мача Диего Коща бе изгонен с директен червен картон за груба проява.