Късмет за Ливърпул - мърсисайдци продължават напред в Лига Европа (видео)

Ливърпул успя да постигне много важна победа като гост на Удинезе с 1:0 в последна среща от груповата фаза на Лига Европа. Благодарение на успеха "мърсисайдци" се класират напред в турнира. Английският тим стигна до успеха с гол на Хендерсън в 23-ата минута. След центриране от корнер "червените" разиграха добре в наказателното поле и топката стигна до Хендерсън, който веднага стреля и прати кълбото в мрежата.

Гостите могат да съжаляват, тъй като през първата част Перейра и Фабрини не успяха да се разпишат от добри ситуации. След почивката Суарес на няколко пъти бе близо до второ попадение, но нямаше късмет при завършващия удар. В самия край на мача Ди Натале получи пас в наказателното поле и стреля много силно, но топката като по чудо не влезе във вратата на Рейна.

Така отборът на Брендън Роджърс се класира на второ място в групата зад Анжи и продължава на 16-финалите.