Арестуваха фенове на Фенербахче в Марсилия

Няколко привърженици на турския Фенербахче бяха арестувани от полицията заради нарушаване на обществения ред по време на мача от Лига Европа с Олимпик Марсилия. Двубоят на стадион „Велодром" завърши с победа на истанбулския тим с 1:0. Благодарение на тази победа Фенербахче си осигури място в плейофите на турнира.

Именно попадението на гостите в 40-та минута провокира вълненията по трибуните. Въпреки усилията на правоохранителните органи, насилието продължи и по време на почивката и в резултат бяха арестувани няколко фенове. На мача присъстваха 15 000 зрители, 1 700 от които бяха привържениците на "фенерите".

Конфликтите възникнаха основно заради това, че на една от трибуните с фенове на Марсилия присъстваха много французи от турски произход, както и турски гастарбайтери, които подкрепяха Фенербахче. Тяхната радост при гола предизвика ответната реакция на симпатизантите на френския тим.