Марсилия изпусна успеха в последната минута

Олимпик Марсилия и Борусия Мьонхенгладбах не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в двубой от група "С" на Лига Европа. Френският тим може повече да съжалява за изпуснатата победа, тъй като успя да обърне резултата - от 0:1 до 2:1 и до края на срещата създаваше голови положения, но в последната минута гостите стигнаха до изравнително попадение.

Немският тим откри резултата чрез Майк Ханке в 19-ата минута, след грешка на Шейру, който се опита да подаде към свой съотборник. Хуан Аранго пресече паса и веднага пусна към връхлитащия Майк Хайнке, който се разписа за 0:1. След почивката французите стигнаха до обрат след невероятен гол директно от корнер на Джоуи Бартън (53) и индивидуален пробив на Джордан Аю (67). В добавеното време на мача Аранго донесе точката на германците.

След ремито двата отбора имат по пет точки и делят второто място в групата. Лидер остава турският Фенербафче с 10 пункта, докато АЕЛ Лимасол е последен само с една спечелена точка.