Ливърпул не затрудни особено Анжи (видео)

Анжи Махачкала победи Ливърпул с минималното 1:0 в мач от група "А" на Лига Европа. В 23-ата минута Джордан Хендерсън успя да се измъкне добре от защитата на домакините, но останал сам срещу вратаря реши да подава, вместо да стреля към вратата, което се оказа грешен избор.

В 36-ата минута вратарят на Ливърпул се намеси отлично и спаси удар на Ето'о, който се бе освободил от защитниците на английския тим. В последните секунди на първото полувреме Ласина Траоре по фантастичен начин се измъкна от отбраната на гостите и с прекрасен прехвърлящ удар откри резултата.

В 60-ата минута голмайсторът за Анжи стреля опасно, но топката мина покрай гредата и излезе в аут. В 78-ата отново Траоре се озова на отлична ситуация, но пак нямаше късмет да покачи резултата. В заключителните минути "мърсисайдци" се опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но така и не успяха да отправят опасен удар към вратата на домакините. По този начин битката за първо и второ място в тази група става доста интересно.