Атлетик Билбао в групите след равенство в Хелзинки

ХИК Хелзинки и Атлетик Билбао завършиха наравно 3:3 във втория мач помежду им от плейофния кръг на Лига Европа. Този реванш обаче до голяма степен бе протоколен, тъй като испанският тим бе спечелил първия двубой с убедителното 6:0. Така Атлетик Билбао се класира за групите на Лига Европа.

Шулер откри резултата в полза на финландския тим в 25-ата минута, в 62-ата минута Жоел Перовуо покачи на 2:0. Малко след това Микел Сан Хосе се разписа за гостите от Атлетик, намалявайки на 1:2. Жоел Похянпало отбеляза трети гол за ХИК Хелзинки в 70-ата минута. Все пак до края на срещата испанският тим се добра до равенството.

В 77-ата минута Гайзка Токеро вкара за 2:3, а малко след това Аксели Пелвас от домакините получи втори жълт картон и бе изгонен от игра. В 88-ата минута Игор Мартинес оформи крайното 3:3.