ПСВ громи, Спарта Прага измъкна равенството от Фейенорд

ПСВ Айндховен разгроми черногорския Зета с 5:0 като гост в първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Станислав Манолев не игра за "Филипсите", тъй като остана извън групата на мача. Все още не е ясно дали той ще остане в отбора.

Ола Тойвонен откри резултата след две минути игра, а в 74-ата минута Тим Матавж удвои тяхната преднина. Кевин Стротман направи резултата класически в 78-ата минута, а следващите две попадения бяха дело на Ленс и Ван Бомел в 84-ата и 90-ата минути. Реваншът ще бъде на "Филипс Стейдиъм" след броени дни.

Фейенорд стигна само до домакинско равенство - 2:2 срещу Спарта Прага. Чехите дори поведоха с 2:0 след попадения на Кадлец в 23-ата и 27-ата минута. Ротердамци изравниха със сетни сили. Нелъм намали в 60-ата минута, а Ачахбар оформи крайното 2:2 в последната минута на срещата.