Партизан с благоприятен резултат срещу Тромсьо (видео)

Сръбският шампион Партизан отстъпи на норвежкия Тромсьо с 2:3 в мач от плейофния кръг на Лига Европа. Резултатът е благоприятен за тима на Владимир Вермезович, който е домакин след седмица. За "гробарите" цял мач изигра българският защитник Иван Иванов.

Швейцарецът със сръбски корени Александар Прийович даде аванс на домакините в 37-ата минута, но само шест по-късно Саша Маркович изравни. В последните 13 минути паднаха нови три гола. Фредерик Бьорк върна аванса на домакините в 77-ата минута, а пет минути след това Мика Копинен покачи на 3:1. Малко преди края на срещата Александар Митрович върна едно попадение и по този начин до известна степен увеличи шансовете на Партизан за класиране в груповата фаза на турнира Лига Европа.