Край на българското участие! Левски също отпадна от Лига Европа (видео)

Подобно на Лудогорец, ЦСКА, Локомотив Пловдив, и Левски завърши бързо със своето евроучастие. "Сините" загубиха с 1:3 от ФК Сараево (първата среща българите победиха с 1:0) и по този начин отпадат от Лига Европа.

Домакините стигнаха до два гола само в рамките на две минути. В 12-ата минута Хюсеинович бе изведен зад защитата на Левски, надбяга Иво Иванов и отблизо прати топката в мрежата - 1:0. 120 секунди по-късно Хаджич проби по дясното крило, пусна към нахлуващия Сулджич, който с удар от движение вкара втория гол за своя тим.

В 32-ата минута Левски стигна до правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Иво Иванов. Базил де Карвальо бе точен от бялата точка, пращайки топката в десния ъгъл и намали на 2:1.

След почивката надеждата за българския тим умря в 63-ата минута. Тогава Хюсеинович премина през няколко футболисти на Левски и със силен удар от границата на пеналта прати топката в мрежата за крайното 3:1. Така България остава без участник в Шампионска лига и Лига Европа в доста ранен етап.