ФК Сараево се разправи с Хибърнийнс и се приближава към Левски (снимки)

Левски най-вероятно ще играе срещу ФК Сараево в Лига Европа. Босненският тим днес се наложи с 5:2 над малтийците от Хибърнийнс и само чудо може да ги лиши от сблъсъка със „сините”. Срещата бе наблюдавана на живо от треньора на българите - Илиан Илиев.

Момчетата на Драган Йович откриха резултата още във 2-та минута, когато точен бе Сулзич. След това Хибърнийнс малко неочаквано обърна резултата с попадения на Фаруджа и бразилеца Родолфо Соарес. В края на първото полувреме домакините от ФК Сараево все пак изравниха чрез Торлак и по този начин запазиха интригата през втората част.

В 52-та минута Соарес направи дузпа и получи директен червен картон. Това бе и важният момент в мача, от които се възползваха домакините. Караматич не сбърка от бялата точка – 3:2. Емир Хаджич добави още едно попадение за 4:2, а сръбският бранител Иван Татомирович се разписа в последната минута за крайното 5:2. Предстои реванш след седмица.