Диего и Вердер победиха Удинезе с 3:1

А. Франгов

Вердер (Бремен) победи убедително с 3:1 като домакин Удинезе на "Везерщадион" в мач от 1/4 финалите за Купата на УЕФА. "Бременските музиканти" започнаха активно мача, а гостите разчитаха главно на контраатаки. Головите положения изобилстваха пред двете врати, но в крайна сметка домакините възнаградиха феновете си за перфектната атмосфера на стадиона и залужено победиха. Диего отбеляза хет-трик за Вердер, а Куаярела изпусна 3-4 чисти положения преди да отбележи важният за Удинезе гол в последните минути на двубоя.

Добрата игра на домакините от старта на мача доведе до прекрасен удар в 30-та минута на бразилския защитник Налдо, който с мощен шут нацели гредата от около 35 метра. Три минути по-късно все пак Диего откри резултата след грешка в защита и лошо пласиране на Домици. Бразилецът безпроблемно вкара топката във вратата на Ханданович - 1:0.

Куаярела пропусна на два пъти да изрвани резултата преди в 67-та минута Диего да вкара вторият си гол в мача, побеждавайки в индивидуалния двубой Д'Агостино и с добър фалцов удар направи резултата 2:0. Точно две минути по-късно бразилецът уформи своя хет-трик след като излезна сам срещу Ханданович.

След третия гол Удинезе започна масирани атаки пред вратата на домакините. В 86-та минута Тим Виизе спаси аванса от три гола на германците след шут на Д'Агостино, но бе безпомощен минута по-късно, когато Куаярела вкара важният гол на чужд терен отблизо. Италианецът бе близо до втори гол в продълженията, но топката мина встрани от вратата на Виизе.

Така за Удинезе остава да защитава честта на Италия в реванша на 16 април на ст."Фриули", а Вердер дава сериозни заявки за първото място в последното издание на турнира за Купата на УЕФА.

Вердер Бремен - Удинезе 3:1