Валенсия громи и се класира напред (видео)

Валенсия победи като домакин АЗ Алкмаар с 4:0 в среща-реванш от 1/4 финала в Лига Европа. По този начин испанците се класират за следващата фаза на турнира след общ резултат 5:2.

В 15-ата минута Фегули центрира в наказателното поле, където Рами надскочи отбраната на гостите и с глава реализира за 1:0. Само две минути по-късно отново защитникът бе точен. Това стана след ново центриране, като този път Солдадо отклони топката с глава към задната греда, където французинът засече за 2:0.

Останалите две попадения паднаха след почивката. В 56-ата минута Солдадо подаде към Жорди Алба, който от непосредствена близост направи резултата класически - 3:0. В 79-ата минута Жорди Алба от аутлинията пусна към Пабло Ернанандес, който вкара за крайното 4:0.