АЗ Алкмаар взе лек аванс преди реванша с Валенсия (видео)

АЗ Алкмаар победи Валенсия с 2:1 в първа среща от 1/4-финалната фаза на Лига Европа. През първата част домакините бяха доста по-активни и в края на полувремето опитите им да поразят противниковата врата успяха. В 45-ата минута след центриране на Мартенс от корнер, Брет Холман засече на далечната греда и прати топката в мрежата на испанците - 1:0.

След почивката паднаха останалите попадения. Още в началото на втората част гостите стигнаха до равенството. Това стана в 51-ата минута, когато Мехмет Топал стрля с глава в наказателното поле и прати неспасяемо топката в десния ъгъл - 1:1.

В 79-ата минута Маартен Мертенс изведе АЗ Алкмаар за втори път напред в резултата, а с асистенция се отчете Холман. По този начин бе оформен и крайния резултат - 2:1 за домакините.