Билбао с единия крак на полуфинал след разгром над Шалке (видео)

Шалке 04 загуби у дома от Атлетик Билбао с 2:4 в първи четвъртфинален двубой от турнира Лига Европа. По този начин испанците взеха доста сериозна предмина преди реванша и са с една крачка по-напред до полуфиналите в турнира.

Bilbao´s Forward Oscar De Marcos And Schalke's Spanish Striker Raul Vie For The Ball

Фернандо Йоренте откри резултата в полза на гостите след грешка на стража на домакините в 20-ата минута - 0:1. Преди това нападателят пропусна да се разпише от добра позиция. Все пак отговорът на Шалке не закъсня и още в следващата атака Раул наказа Ираисос с удар отблизо - 1:1.

Schalke's Dutch Striker Klaas-Jan Huntelaar (2nd L) And Bilbao´s Midfielder Ander Iturraspe Vie For The Ball

След почивката двата отбора си размениха по още едно попадение, като този път немците реализираха първи. В 52-ата минута Хунтелаар прати топката във вратата на гостите, но реферът отсъди засада и голът не бе зачетен. Пет по-късно Фарфан бе много близо до гола, но Ираисос успя да избие.

Bilbao´s Defender Jon Aurtenexte And Schalke's US Midfielder Jermaine Jones Vie For The Ball

Така се стигна до 60-ата минута, когато отново Раул вдигна трибуните на "Фелтин Арена" на крака с второто си попадение, което бе доста красиво - 2:1. В 73-ата минута Фернандо Йоренте също вкара втори гол за своя тим, засичайки с глава центриране от корнер - 2:2.

Schalke's US Midfielder Jermaine Jones And Bilbao´s Forward Oscar De Marcos Vie For The Ball

7 минути преди края влезлият като резерва Оскар де Маркос наказа недобна намеса на резервния вратар на Шалке Шобер - 3:2 за Атлетик Билбао. В добавеното време на срещата Мунаин оформи крайното 2:4. Шалке бяха много близо до трето попадение, но малко преди края Хунтелаар със страхотен удар прати топката в гредата за жалост на феновете на "кралскосините".