АЗ Алкмаар и Металист не се победиха, но продължават напред в ЛЕ

АЗ Алкмаар и Металист Харков не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в последния си мач от Група "G" на Лига Европа. Равенството бе достатъчно на лидера в холандското първенство, за да се класира за 1/16-финалите.

Металист си бе осигурил първото място в групата преди тази среща. Двата тима си размениха по един бърз гол в края на първата част. Първо гостите от Украйна откриха резултата чрез попадение на Марко Девич в 37-ата минута, но секунди след това Адам Маер изравни и по този начин оформи крайния резултат.

АЗ Алкмаар е на второ място в групата, въпреки че завърши с равни точки с австрийския Аустрия (Виена). Двата тима направиха две равенства помежду си, но холандците са с по-добра голова разлика и това им дава предимство.

В другия мач от групата Аустрия Виена победи с 2:0 като домакин Малмьо с голове на Михаел Линдл в 62-ата минута и Насер Баразите в 80-ата.