Божинов с гол при победа на Спортинг, Миланов също със силен мач за Васлуй (видео)

Спортинг Лисабон записа своя четвърти успех в група "D" на турнира Лига Европа. "Лъвовете"победиха днес Цюрих с 2:0 в домакинството си от 5-ия кръг на турнира. Рики ван Волфсвинкел откри резултата в мача в 15-ата минута. Българският национал Валери Божинов отбеляза второто попадение за своя тим в 58-ата минута.

Sporting's Bulgarian Forward, Bojinov C Celebrates

След хубаво центриране в наказателното поле Валери се извиси над защитниците и с глава простреля вратаря на гостите. Спортинг си гарантира първото място в крайното класиране в групата, където днес се изигра друг мач.

Sporting's Bulgarian Forward, Bojinov R Heads

Васлуй и Лацио не успяха да си вкарат гол, завършвайки наравно 0:0. Друг български национал - Живко Миланов записа 90 минути за румънския тим. Защитникът изигра отличен мач и е с основни заслуги за опазването на звездите на "римляните" - Клозе, Сисе и Роки.