Твенте и Ники Михайлов взеха победата в последните минути (видео)

Твенте победи Фулъм с минималното 1:0 у дома в мач от груповата фаза на Лига Европа. По този начин холандците си осигуриха първото място в групата, един мач преди края на груповата фаза. Цял мач за твенте изигра националният вратар Николай Михайлов.

Като цяло двата тима разочароваха с представянето си преди почивката. Темпото на игра не бе високо, а чистите голови възможности почти липсваха. През втората част играта значително се раздвижи и холандците тръгнаха в атака. В 69-а минута Де Йонг от няколко метра бе оставен абсолютно сам, но след удар с глава прати топката в аут. Две по-късно коварен удар на Замора мина на сантиметри покрай страничната греда.

Така се стигна до 89-ата минута, когато след хубава атака и остро подаване отдясно, Марк Янко засече топката във вратата на гостите за крайното 1:0. В продължението на срещата Джонсън от Фулъм бе изгонен с втори жълт картон. Твенте е на първо място с 13 точки, а Фулъм са втори със 7.