Ники Михайлов и Твенте също се класират напред в Лига Европа

Холандският Твенте успя да постигне важна победа над датския Одензе с 3:2 и по този начин си осигури класиране на 1/16-финалите на Лига Европа. Двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от Група "К" на турнира. Българският национален вратар Николай Михайлов изигра цял мач за своя тим, но допусна две попадения във вратата си.

Още в 11-ата минута гостите реализираха попадение във вратата на холандците. Бранител на Твенте сбърка при подаването пред наказателното поле и това даде възможност на Фаул да разтреля Михайлов за 0:1. В 35-ата минута Хьох си вкара ефектен автогол след центриране на Ландзаат.

Самият Ландзаат се разписа само минута по-късно след хубав прехвърлящ удар. Гостите изравниха в 63-ата минута след удар с глава на Фал, а в тази ситуация Михайлов не се намеси добре. Все пак Фер бе точен за 3:2 в 82-ата минута и по този начин доенесе победата за своя тим.