Тимът на Живко Миланов победи този на Божинов, Лацио също с успех

Васлуй победи като домакин с минималното 1:0 Спортинг Лисабон в среща от група "D" на турнира Лига Европа. Цял мач за домакините записа българският национал Живко Миланов. За "лъвовете" като титуляр започна друг българин - Валери Божинов, който обаче беше сменен на почивката. Нападател на Спортинг имаше добра възможност да се разпише в 44-ата минута, но ударът му не бе точен. Преди това, в 30-ата минута, Змеу се разписа за Васлуй и по този начин оформи крайния резултат.

В другия мач от групата Лацио победи Цюрих също с 1:0 в Рим. И двата тима имаха възможности да стигнат до победата, макар през първото полувреме да липсваха интересните положения. Кристиан Броки се разписа в 62-ата минута и това бе достатъчно на "орлите" да вземат 3-те точки.

След тези срещи Спортинг е лидер с девет точки и е сигурен участник на елиминациите. Васлуй и Лацио имат по пет, а Цюрих е с две.