Стяуа довърши ЦСКА и погреба българския футбол (видео)

Т. Михайлов

ЦСКА стигна само до равенство 1:1 срещу румънския Стяуа в среща реванш от плейофите за влизане в групите на Лига Европа игран пред 25 000 на „Васил Левски“. С общ резултат 3:1 румънците продължават напред забивайки последния пирон в ковчега на българския футбол. За пръв път от доста време България няма да има представител в груповата фаза на втория по сила трунир в Европа.

След скучно първо полувреме, в което двата тима си размениха само по едно чисто положение се стигна до 73-ата минута, когато Танасе от малък ъгъл прониза Мболи и изпари крехките надежди на „червените“ фенове за елиминиране на европейския шампион от 1986 година. В 83-ата Мишел Платини успя да изравни след прехвърлящ удар над Татарушану.