Андерлехт постигна целта си срещу Лудогорец

Андерлехт се наложи над Лудогорец с резултат 2:0 в мач от третия кръг на Лига Европа. Попаденията реализираха Самюъл Едози (67) и Андерс Дрейер (90+4).

Малко преди да измине половин час от мача, Лудогорец остана с 10 души на терена. Кайо Видал бе задържан за фланелката край тъчлинията, но в яда си посегна с лакът и удари в лицето Дегрееф. След консултация с ВАР, бразилецът, първоначално получил само жълт картон, бе изгонен.

В 67-ата минута крепостта на Лудогорец падна. В автор на гола се превърна резервата Самюъл Едози, който довкара топката, след като преди това стражът на "орлите" отрази удар на съперников футболист.

В 90-ата минута Педро Нареси засече центриране с глава. Топката се отби в горната греда, а при добавката Руан Секо не сбърка за да изравни резултата. При прегледа с ВАР обаче попадението бе отменено от рефера, тък като капитанът на Лудогорец бе в положение на засада.

В самия край Андерс Дрейер вкара втория и така важен гол за тима си.