Лудогорец спечели първа точка в основната фаза на ЛЕ

Виктория Пилзен и Лудогорец играят при 0:0 в мач от втория кръг на основната фаза в турнира Лига Европа. Това бе първа спечелена точка за разградчани в турнира, след като в предишния кръг инкасираха загуба.

Агибу Камара имаше претенции за дузпа в началото на втората част, а съдията имаше нужда и лично да преразгледа ситуацията на ВАР монитора преди да види играта с ръка на Йемелка. Зад топката да изпълни наказателния удар застана Якуб Пьотровски, който бе спрян от Йедличка.

В 71-ата минута бившият футболист на Левски Рикардиньо се появи в игра на мястото на Принс Квабена Аду.

Даниел Вашулин в 73-ата минута се измъкна от Диниш Алмейда и от малък ъгъл уцели десния страничен стълб на вратата, пазена от Бонман. До края на мача до попадение така и не се стигна.