Тотнъм се справи с Ференцварош

Завърши мачът от 2-ия кръг на общата фаза на Лига Европа за сезон 2024/2025, в който се срещнаха унгарският Ференцварош и английският Тотнъм. Мачът се проведе на стадион "Групама Арена" в Будапеща (Унгария) и завърши с победа 2:1 за гостите.

В 23-ата минута халфът на Тотнъм Папе Матар Сар откри резултата в мача. Тогава Бренан Джонсън увеличи аванса на гостите. Един гол за домакините отбеляза нападателят Барнабаш Варга в 90-ата минута.

Напомняме, че от този сезон турнирът се провежда в нов формат. Сега няма да има групова фаза в Лига Европа, а всички клубове са в общо класиране. Броят на мачовете за всеки отбор се увеличи от шест на осем.

Въз основа на резултатите от осем кръга ще бъде съставена таблица от 36 клуба. Това ще определи осемте най-добри отбора, които веднага отиват на 1/8-финалите, а клубовете от 9-о до 24-то място ще играят плейофи за правото да стигнат до 1/8-финалите.