ВАР спря Ботев Пловдив от сензация в Атина, но надеждата е още жива

Ботев Пловдив игра силно, но загуби с 1:2 при гостуването срещу Панатинайкос в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Въпреки това родният тим запази всички свои шансове за реванша на стадион "Христо Ботев" след седмица.

Александър Йеремеев даде аванс на ПАО още в 8-ата минута, когато се възползва от една балонно изсипана топка и с удар по тревата прати топката в мрежата на Матвей Игонен. В 44-ата минута Анастасиос Бакасетас вкара нов гол за Панатинайкос, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Йонас Там срещу Филип Джуричич.

Ботев Пловдив върна гол в 70-ата минута след комбинация между резервите Мартин Секулич и Ален Корошец, вторият от които вкара на празна врата. 7 минути след това Джуричич нацели греда.

В края ВАР отмени дузпа за Ботев Пловдив.