Ботев Пловдив продължава напред в ЛЕ

Ботев Пловдив се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа. "Канарчетата" звършиха наравно - 2:2 като гости на Марибор в Словения. Българският тим имаше аванс от 2:1, който изкова у дома на стадион "Христо Ботев“ в Пловдив.

Ян Репас (13) отбеляза бърз гол за домакините, с който словенците заличиха пасива си от първия мач, но още в началото на втората част Кристиан Нвачукву (48) изравни, за да може малко по-късно Антъни Уджа (60) да направи пълен обрата.

В 80-ата минута Марибор стигна до изравнително попадение. Ехидже Укаки отне топката, но действа нескопосано и я подари на Марко Божич, който центрира превъзходно за Етиен Бугре, а той от близка дистанция с глава се разписа за 2:2.

Домакините бяха близо до така важния гол, но нямаха късмет. Ботев продължава към следващата фаза, където ще срещне Панатинайкос.