Гасперини: Горди сме!

Старши-треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини коментира победата на италианския клуб във финалния мач от Лига Европа срещу Байер с резултат 3:0.

"Не че спечелихме, а как спечелихме! Победихме Ливърпул, когато бяха начело в таблицата, Спортинг и сега Байер Леверкузен... ние сме много горди с това“, цитира Гасперини журналистът Фабрицио Романо в социалната мрежа X (бивш Twitter).

Още в 12-ата минута на срещата нападателят на Аталанта Адемола Лукман откри резултата в срещата с асистенция на Давиде Запакоста. След това в 26-ата минута нигерийският нападател вкара втория гол за своите, оформяйки дубъл. Още през второто полувреме, в 75-ата минута, Адемола Лукман отбеляза хеттрик, с което резултатът в мача стана разгромен.

Така Аталанта спечели Лига Европа за първи път в историята си.