ПСЖ на 1/16 финал след разгром; Сантандер разби Сити но не се класира

А. Франгов

В Група А от турнира за Купата на УЕФА, ПСЖ разгроми с 4:0 Твенте като домакин и така с по-добра голова разлика се класира на мястото на Расинг Сантандер, въпреки че испанците победиха с убедителното 3:1 Твенте. Шалке 04 остана последен в групата, след като и Расинг и ПСЖ победиха съперниците си. За 1/16 финалите продължават Манчестър Сити (Англ.), Твенте (Хол.), и ПСЖ (Фра.).

На "Стад-дьо-Франс", домакините от ПСЖ доминираха през целия мач и заслужено победиха с категоричното 4:0. Головете за парижани вкараха Люиндула на два пъти (8) и (85), а по един гола добавиха Сесеньон (23) и Кежман (84), който пропусна и дузпа в 60-ата минута. Българският страж на Твенте Николай Михайлов не взе участие в мача поради контузия.Нико

В другата среща от групата Расинг Сантандер тотално надигра вече класиралия-се тим на Манчестър Сити с 3:1, но това не се оказа достатъчно на испанците да продължат напред. Джонатан Перейра откри в 18-та минута, а Оскар Серано в 30-та удвои. Варела направи резултата класически в 58-та минута, а Касейдо вкара почитното попадение за гостите от Манчестър в последните минути на мача.